ВИ ПОКИНУЛИ УКРАЇНУ І ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ В ІСПАНІЇ?

ESxUKR це мережа юридичних консультацій безкоштовна для біженців, які приїжджають з України. Ми група юристи з досвідом роботи у сфері міжнародного захисту, і ми пропонуємо вам рекомендації щодо вашої заявки на тимчасовий захист в Іспанії.

* * *

На цій сторінці ви знайдете актуальну інформацію та контакти органів влади. Ви також можете заповнити ФОРМУщо ви побачите нижче, пояснюючи вашу ситуацію і ми зв’яжемося з вами якомога швидше.

pexels-matti-11284549_edited.jpg
 

Тимчасовий захист у разі масового припливу переміщених осіб :

 

Тимчасовий захист – це процедура, яка гарантує негайний та тимчасовий захист особам, які були змушені виїхати та залишити свою країну через війну. Цей вид захисту сумісний із правом на пошук притулку та регулюється Директивою ЄС 2001/55/EC.
 

Які права я маю в рамках тимчасового захисту?

 • Тимчасовий дозвіл на проживання та дозвіл на роботу (індивідуальний підприємець або найманий працівник) на 1 рік з можливістю продовження до 3.

 • Доступ до медичної допомоги.

 • Доступ до адекватного житла та соціальної допомоги в рамках системи прийому біженців.

 • Доступ до освіти для дітей віком до 18 років.


Хто може звернутися за тимчасовим захистом?

 • Громадяни України та члени їхніх сімей, які залишили Україну 24.02.2022 або пізніше.

 • Громадяни України та члени їхніх сімей, які перебували в Іспанії до 24.02.2022, які через війну не можуть повернутися до України.

 • Біженці та бенефіціари міжнародного захисту в Україні та члени їхніх сімей, які покинули Україну 24.02.2022 або пізніше.

 • Громадяни третіх країн або особи без громадянства, які легально проживали в Україні на підставі дійсного дозволу на проживання (постійного чи іншого, наприклад, студентського), виданого відповідно до законодавства України, та не можуть безпечно повернутися до їхньої країни чи регіону походження

 • Громадяни України, які перебували на території Іспанії в незвичайному становищі до 24.02.2022 і які внаслідок війни не можуть повернутися до України.


Термін “члени сім'ї” (за винятком випадків незвичайного статусу) включає: (i) дружину або неодруженого партнера;  (ii) неповнолітніх дітей або дітей подружжя;  (iii) інших близьких родичів, які перебувають на їхньому утриманні.

Як і де я можу подати заяву на тимчасовий захист?
1.  Звернувшись особисто до Національної поліції через:

 • Прийомні центри Міністерства інтеграції, соціального забезпечення та міграції: Pozuelo de Alarcón (Madrid), Fira de Barcelona (Barcelona), Ciudad de la Luz (Alicante)

 • Поліцейські ділянки, створені для цієї мети (список за містами дивіться ТУТ).

2.  Рекомендуємо мати при собі документи, які б підтверджували українське громадянство або проживання в Україні.  Заяву для неповнолітніх повинен подавати дорослий.
3.  У день подання заяви Вам буде видано документ, що підтверджує подання заяви на тимчасовий захист і дозволяє Вам перебувати в Іспанії та отримувати соціальну допомогу.
4.  Протягом 24 годин після подання заяви Міністерство внутрішніх справ ухвалить рішення щодо заяви, про що Ви будете повідомлені в електронній формі, поштою або за особистої явки.Міжнародний захист в Іспанії :

Міжнародний захист — це допомога, яка надається особі, яка перебуває за межами своєї країни і не може повернутися, оскільки це поставить її життя під загрозу. Примусове переміщення людей, які потребують міжнародного захисту, зумовлено різними причинами, такими як переслідування (з політичних чи інших причин), війни та/або порушення прав людини.
 
В Іспанії, відповідно до Женевської конвенції про біженців та європейського та національного законодавства, міжнародний захист включає як право на притулок, яке надається біженцям, так і додатковий захист, який надається іноземцям, які не є біженцями, але перебувають у певних ситуаціях пов‘язаних із ризиком і не можуть повернутися до рідних країн.

 
family_edited.jpg

ВЛАСТИ

тел. 24/7: (+34) 910 47 44 44

Телефони за провінціями: ТУТ

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В МАДРИДІ

Адреса: Ronda de la Abubilla 52, 28043, Мадрид

Телефон: (+34) 917 489 360

Електронна пошта: emb_en@mfa.gov.ua

Метро: Esperanza (L4)

Автобуси: 120, 122

ІСПАНСЬКИЙ ЧЕРВОНИЙ ХРЕСТ

Допоможіть знайти родичів в Україні.

Адреса: Av. de la Reina Victoria, 26, Мадрид

Телефон: (+34) 900 221 122

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, 08:00-20:00

Електронна пошта: informa@cruzroja.es

УПРАВЛІННЯ ПРИТУЛКУ ТА БІЖЕНЦІВ (OAR)

Адреса: C/ Pradillo 40, 28002, Мадрид
Телефон: (+34) 91 537 21 70
Метро: Alfonso XIII (L4)

 
 

ВІДШІЛИ НАМ ЗАПИТ

Ми отримали ваше повідомлення.

Ми зв'яжемося з вами якомога швидше.

 
logo_final.png

ESxUKR оброблятиме ваші персональні дані, щоб відповісти на ваш запит і надати вам консультацію. Правовою основою прецедури є ваша згода, а також, у разі необхідності, наявність з вами договірних або переддоговірних відносин. Ваші дані можуть бути передані третім особам, якщо це необхідно для надання послуги. Ви можете в будь-який час скористатися правами на доступ, виправлення, видалення, а також інші права, передбачені положеннями про захист даних. Для отримання додаткової інформації див. нашу Політику конфіденційності .

 • LinkedIn